بهار زمستانی

THE WORD HAS BEEN  CHANGED AND WE FORGeT THESE changes!!

خداحافظ دختر مانتو سورمه ای فرهنگی!
ساعت ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٢ 

وقتی دیگر دانش آموز نیستی و قرار نیست کسی تو را به خاطر آن مانتو سورمه ای گشاد مسخره کند,به یاد تمام دوران دانش آموز بودنت آن هم از نوع فرهنگ ی اش می افتی!

وقتی یک بلبل مسط به زبان هستی و همه ی دانش آموز های ایران به تو به چشم یک یک موجود ناشناخته غرب زده نگاه میکنند,باز هم یاد فرهنگ میافتی!

مظفرالدین شاه این نوعی اش را دوست دارم که در زمان اقتدارش بهشت آیین من تاسیس شد تا برای 1قرن و نیم بودنش لحظه به لحظه خاطراتش را هورت بکشم و قتی تمام دلواپسی های دانش آموز بودنم را فرهنگ فریاد میزند!

دستان درد نکند مبلغان مذهبی انگیلیس که به همت شما بهشت آیین سراسر بهشتم تاسیس شد....

دبیرستان بهشت آئین

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

مدرسه بهشت آیین نخستین دبیرستان دخترانه شهر اصفهان است که درسال ۱۲۷۹ خورشیدی در زمان حکومت مظفرالدین شاه قاجار توسط مبلغان مذهبی انگلیس در شهر اصفهان تأسیس شد.

در ابتدا این مدرسه با نام دوشیزگان درخیابان عباس آباد جنب کلیسای حضرت لوقا تأسیس شد. برنامه دروس مدرسه بر اساس مدارس انگلیسی پی ریزی شده بود. زبان اول انگلیسی و تمام دروس علمی (جغرافیا، ریاضی، علوم و تاریخ) به این زبان تدریس می‌شد و آموزش کتاب مقدس انجیل جزو برنامه درسی دانش آموزان بود. از بدو تأسیس مدرسه تاسال ۱۳۰۶ مدیران و معلمان مدرسه انگلیسی بودند اما دراین سال خانم جوانی به نام میس آیدین مدیر مدرسه شد. وی قبلا به مدت دوسال درمدرسه میسیونری کرمان مشغول کار بود. به علت آشنایی میس آیدین با فرهنگ ایرانی و غربی و تسلط به زبان انگیلیسی در توسعه مدرسه مؤثر واقع شد و پس از مدت کوتاهی به مدیریت مدرسه دوشیزگان برگزیده شد. وی درسال ۱۳۰۷ ﻫ. ش موفق می‌شود زمین وسیعی (برای احداث مدرسه دوشیزگان شامل باغی به وسعت تقریبی ۲۰ جریب در شمال مدرسه اسقفی کالج انگلیسی (دبیرستان ادب فعلی) فراهم می‌نماید. دبیرستان دارای سیکل یک بود و در همین سال کلاس چهارم با ۱۳ نفر دانش آموز آغاز به کارکرد و سال بعد کلاس پنجم متوسطه تأسیس شد و سیکل ۲ دبیرستان دخترانه بهشت آیین درسال ۱۳۱۲ ﻫ. ش طی مراسمی افتتاح گردید. 

  فرهنگ نمونه دولتی تولید کننده انواع استعداد های درخشان آن هم از نوع حقوق دان هایش....به یادت نیاورم بهتر است!

بوی بهشت می آید...دم.....

  bz:از تمام کسانی که به نوعی بهشت آئین را می شناسند تشکر میکنم!

               همای همیشه بهار زمستانی...


کلمات کلیدی: بهشت آئین
لینک دائم مهمان های بهار زمستانی () نویسنده: هما